skola

aktuality zsaktuality sdaktuality ms

Základní škola a Mateřská škola Chotíkov

Září 2017

Tento školní rok 2017/2018 budou žáci, navštěvující školní družinu, získávat body za plnění různých soutěží, úkolů a "pusolamů" v rámci celoroční soutěže - Deset klíčů k prázdninám.

V měsíci září se noví prvňáci postupně seznamovali s činnostmi ve školní družině. První školní den jsme se vydali na stopovačku do Kůští. Žáci získali nové informace ohledně lidových tradic v Chotíkově, dále také při besedě s myslivcem, kterou jsme spojili s opékáním vuřtů. Nezapomněli jsme rozvíjet ani pozornost, kreativitu, výtvarné a sportovní dovednosti žáků.

SDC11163

SDC11178

SDC11175

20170919 142017 20170919 140507

20170921 144122

Říjen 2017

Začal říjen a v naší celoroční hře KLÍČ LESA. Proto jsme uspořádali besedu s myslivcem p. Peškem, žáci vyrobili kytku z barevných listů, pověděli jsme si, kde spí v zimě ježek a následně si ho také vyrobili. Z přírodních materiálů jsme vytvořili zvířátka, vydlabali dýni, připomněli si příchod babího léta i to, že 20. říjen je vyhlášený jako Den stromů. Zúčastnili jsme se výtvarné soutěže, vyhlášené Fondem ohrožených dětí. Na akordeon nám zahrál spolužák David Jindra. Nezapomněli jsme ani na sportování a pobyt  na čerstvém vzduchu.

D5

N3

Listopad 2017

Měsíc listopad jsme zahájili odemknutím klíčem k umění. Žáci si vyrobili kytaru z papíru, naučili se rytmickou deklamaci k písni "Malé kotě spalo v botě". Připomněli jsme si svátek Svatého Martina a očekávali příchod Adventu.

Ostatní foto:  http://zschotikov.rajce.idnes.cz/Listopad_v_SD_2017/

SDC10058

SDC10178

SDC10533

Prosinec 2017

Začal prosinec - nejkrásnější zimní měsíc. Blíží se Mikuláš a Vánoce. Proto žáci vyráběli čerty, anděly, papírové vločky i vánoční přání. Povídali jsme si o vánočních zvycích, udělali výstavu na plot  před školu. A protože napadl sníh, užili jsme si radovánek při stavění sněhuláků. Konec roku 2017 jsme ve školní družině zakončili besídkou se soutěžením.

Ostatní foto: http://zschotikov.rajce.idnes.cz/Prosinec_v_SD_2017/

Únor 2018

V únoru do družiny přišla celá pohádka - karneval. Věnovali jsme se lidovým tradicím - masopust. Soutěžili jsme v pohádkovém pexesu, větší děti vyrobily srdíčko z vlny k svátku sv. Valentýna. Uspořádali jsme soutěž "Nejkrásnější hádanka". Protože nás pohádky provázely celým měsícem, pohádkovou postavu jsme také malovali.

SDC11280

SDC11418

SDC11411

SDC11480

Březen 2018

Březen - měsíc knihy. Žáci školní družiny navštívily knihovnu v Chotíkově, vyrobily drobné dárky pro budoucí prvňáčky a také přáníčka k Mezinárodnímu dni žen. Protože i Velikonoce - svátky jara připadly letos na březen, starší žáci upekli zajíčka. Navštívili jsme Muzeum v Mariánské Týnici, kde nám paní průvodkyně vyprávěla o velikonočních zvycích na severním Plzeňsku. V prostorách školní družiny se uskutečnila velikonoční dílnička. Když nám přálo počasí, trávili jsme volný čas v přírodě.

Duben 2018

V dubnu jsme se ve školní družině hodně věnovali dopravní výchově, naučili jsme se skládat origami, starší děti si zkusily vytvořit vlastní mýdlo a papír. Kreslili jsme čápy, z čajových sáčků jsme si vyrobili motýly, v Chotíkově navštívili farmu.Také jsme si připomněli, že na 22. duben připadá Den Země.