Zápis, potřeby prvňáčků

REZERVACE ZÁPISU

zápis rezervace.docx

Bude spuštěna ve čtvrtek dne 14. 3. 2024 ve 12:00 hodin.

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

Pro školní rok 2024/2025 budou zapsány do 1. ročníku základní školy děti, které dosáhnou šestého roku věku do 31. 8. 2024 a děti s odkladem školní docházky.

Zápis pro školní rok 2024/2025 bude probíhat ve dnech 5. 4. 2024 od 13:30 do 18:30 (1. termín) a 17. 4. 2024 od 13:00 do 15:00 (náhradní termín).

Na první termín zápisu 5. 4. 2024 se bude možné přihlásit na předem určený čas na webových stránkách školy pomocí elektronického rezervačního systému. O jeho spuštění budete včas informováni prostřednictvím webových stránek.

Bez předchozí elektronické rezervace času budou žadatelé o zápis po příchodu do školy zařazeni do aktuálního pořadí.

V náhradním termínu 17. 4. 2024 již rezervační systém k dispozici nebude.

Více informací k zápisu ZDE

Desatero pro rodiče ZDE

Dokumenty potřebné k přijetí do 1. třídy bez odkladu povinné školní docházky:

zápisní list ZDE

občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte (popřípadě jeho ověřená kopie)

v případě cizinců kopie dokladu o dlouhodobém nebo trvalém pobytu v ČR a na jaké adrese

UKR-žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání (Заява про зарахування дитини до початкової школи) ZDE

Dokumenty potřebné k přijetí do 1. třídy s odkladem povinné školní docházky:

zápisní list ZDE

rozhodnutí ředitele školy o povolení OŠD v loňském školním roce

Dokumenty potřebné k odkladu povinné školní docházky ve školním roce 2024-2025:

přihláška k zápisu k povinné školní docházce ZDE

žádost o odklad povinné školní docházky ZDE

UKR-žádost o odklad povinné školní docházky (Заява про відстрочку обов'язкової шкільної освіти) ZDE

doporučení poradenského zařízení (PPP nebo SPC) k odkladu školní docházky

doporučení lékaře nebo klinického psychologa k odkladu školní docházky

Základní škola bude ve školním roce 2024/2025 otevírat jednu 1. třídu, která dle vyhlášky 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, ve znění pozdějších předpisů, bude naplněna dle počtu uchazečů, maximálně však do 30 žáků.

V případě vyššího počtu uchazečů se přijetí k povinné školní docházce řídí Kritérii přijetí do 1. třídy:

Stanovení školského obvodu pro základní školu:

Mgr. Gabriela Budínská, ředitelka

Potřeby pro prvňáčky-školní rok 2023/24, informace pro zákonné zástupce:

Výtvarná výchova: PODEPSANÝ kufřík na výtvarnou výchovu a uvnitř kufříku:

kelímek na vodu (pevný, vyšší, nerozbitný)

igelitový ubrus

zástěrka nebo stará košile či tričko

voskovky, modelína, akvarelové pastelky

štětce (kulaté a ploché)

prašné křídy rozmazávací (minimálně 12barevné)

lepidlo tuhé vysunovací na papír (větší)- např. Kores, Pritt..

vodové barvy, hadřík

Tělesná výchova: PODEPSANÁ uzavíratelná látková taška/pytlík a uvnitř:

úbor do tělocvičny (tričko, kraťasy, sportovní obuv do tělocvičny se světlou podrážkou)

úbor na hřiště (tepláky, mikina, sportovní obuv na ven – není nutné nechávat ve škole, pokud v den konání TV přijde dítě do školy ve sportovní obuvi)

PODEPSANÝ penál a aktovka + výbava:

pevné desky na sešity A5 a na učebnice A4

obaly na sešity a učebnice (nakupte 1.týden v září dle konkrétních učebnic a sešitů)

pastelky-nejlépe silné trojhranné značky KOH-I-NOOR - nelámou se a investice se vyplatí (vícebarevné, pouze základní barvy nepostačují)

2 tužky č. 2

kovové nůžky s kulatou špicí

ořezávátko, guma + malé pravítko do penálu

zásobník na písmena a číslice

pero (lze i gumovací)

Ostatní:

krabice papírových kapesníků

přezůvky (bez sáčku, ukládají se do šatní skříňky)

desky do lavice „psaníčko s drukem“ – velikosti A4, A5

razítko se jménem a příjmením žáka

Razítko a desky do lavice (v případě zájmu rodičů) objednáme pro celou třídu.

Prosím, všechny jednotlivé věci dětem podepište (drobnější předměty alespoň iniciálami), společně tak předejdeme zbytečným ztrátám. Koncem srpna obdrží žák osobní zvací dopis na slavnostní zahájení. Výuka ve školním roce 2023/24 začíná v pondělí 4. září 2023. Tento den prosím přinést 30,-Kč na žákovský čip (slouží ke vstupu do školy, je na celou školní docházku) a 200,-Kč na zálohu na klíč od šatní skříňky.