Organizační záležitosti

ORGANIZAČNÍ ZÁLEŽITOSTI MŠ CHOTÍKOV

Jak to u nás chodí?

Rodiče mohou děti doprovodit do třídy, prohlédnout si prostředí, hračky, výtvory dětí a pobýt s nimi v době scházení až do dopolední svačinky a po odpolední svačině do rozchodu dětí. V této době je také možné pohovořit s námi nebo k rozhovoru využít dobu při odchodu dětí po obědě.

Děti mohou přinést na ukázku ostatním vlastní hračku, ale s rizikem jejího poškození.

Informace o dění a akcích obou tříd najdete na nástěnkách v šatnách a na webových stránkách školy. Budeme se vás snažit informovat průběžně o všech akcích osobně, přesto doporučujeme, čtěte nástěnky a ptejte se na cokoliv.

Ručníky pereme v MŠ všechny najednou 1x týdně (někdy častěji, dle potřeby).

Povlečení na lůžkoviny perou rodiče dětí 1x za měsíc nebo podle potřeby. Pyžama 1x za 14 dní nebo dle potřeby.

Máme fotogalerii!        http://materinky.rajce.idnes.cz/

Jaká je provozní doba školky?                   6:30 – 17:00 hodin

Scházení dětí                                   OD 6:30 DO 8:00 HODIN !!!

Vyzvedávání dětí                            po obědě od 12:15 do 12:30 hodin

odpoledne od 14:30 do 17:00 hodin

Jak omlouvat a odhlašovat?

Děti omlouvejte osobně nebo telefonicky do 8:00 hodin (potřebujeme odhlásit stravování).

Dodatečně musí být nepřítomnost dítěte omluvena písemně v Omluvném listě, který je k dispozici v roličkách v šatně. Předem známou nepřítomnost (jinou než nemoc) zapisujte do sešitů v šatnách a oznamujte p. učitelkám.  Plánovanou absenci trvající déle než 3 dny musí u dětí s povinnou předškolní docházkou schválit ředitelka školy.

Kontakty do tříd:         http://www.zs-chotikov.cz/index.php/kontakty-ms

- třída mladších dětí     737700281

- třída starších dětí       724392440

Stravné a školné:         http://www.zs-chotikov.cz/index.php/uhrada-stravneho-ms

Stravné a školné lze hradit:

stravné se platí až následující měsíc-dle docházky. Školné 300,- Kč-na měsíc dopředu (předškoláci jej neplatí)

převodem na účet školy: 27-9182950277/0100

- inkasem (je třeba nastavit ve své bance souhlas k inkasu s limitem 1300Kč, vždy k 20. v měsíci bude odečtena aktuální vyúčtovaná částka. Nezapomeňte nahlásit číslo účtu paní hospodářce Čajkové)

- v hotovosti u hospodářky p. Čajkové v budově ZŠ (út- pá 7:10 h – 15:00 h)

Seznam dětí s aktuální částkou k zaplacení i číslo účtu je vyvěšen na nástěnce v chodbě u vchodových dveří.

Co děti potřebují s sebou do MŠ?

- hrneček na pití z umělé hmoty, nejlépe s ouškem - PODEPSAT (ne lahev s dudlíkem nebo s nástavcem s dírkami)

- kartáček na zuby

- pastu na zuby (Je vždy otevřená pouze jedna, používáme postupně. Když dojdou, požádáme o další)

- gumovky a pláštěnku (delší, aby neměly děti mokré tepláky) - PODEPSAT

- náhradní oblečení do tašky v šatně (spodní prádlo, ponožky nebo punčocháče, tričko, tepláčky) - kontrolujte, doplňujte dle ročního období. Zapůjčené oblečení vracejte vyprané ;-)

- přezůvky (nejlépe klasické nízké bačkorky, bez zapínání nebo zavazování) - PODEPSAT

- pyžamo pro děti, které spí po obědě - PODEPSAT

- krabici vytahovacích papírových kapesníků, vlhčené ubrousky. Když dojdou, požádáme o další

Doporučujeme všechny věci podepsat, předejdete tak ztrátě či hledání!!!

Děti každodenně potřebují pohodlný oděv a vhodnou obuv dle aktuálního počasí. Tepláčky nebo legíny na hraní do třídy a tepláčky na vycházku a pobyt venku (na zahradu, na pískoviště, do lesa…).